top of page
Obrázek autoraUčitel21

Co přinesl portál U21 v roce 2024?

Aktualizováno: před 3 dny

Portál Učitel21 vstupuje do dalšího roku a je čas na malé ohlédnutí za tím letošním. I díky vám máme možnost tvořit tento infoservis a zároveň komunitní prostor pro sdílení inovací a nových nápadů ze světa vzdělávání. Podívejte se s námi na některé highlighty roku 2024 na našem portále!



Milé čtenářky, milí čtenáři, za naši redakci vám velmi děkujeme za podporu. Zaznamenali jsme téměř 89 tisíc návštěv a obsah na našem portále zhlédlo během roku 2024 téměř 65 tisíc unikátních návštěvníků!



Jedním z nejvíce rezonujících témat byla pochopitelně revize Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Tento dokument byl také diskutován učiteli a odborníky v rámci konference Jaké chceme kurikulum pro 21. století, následně jsme na našem portále poskytli prostor k vyjádření odborníkům v oblastech mediální výchovyhudební výchovy, českého jazyka a lieratury, ochrany a podpory zdraví a výtvarné výchovy. RVP připomínkoval také děkan Pedagogické fakulty UP Vojtech Regec s týmem fakultních odborníků.



Pravidelně také zveřejňujeme tematické zprávy, které zveřejňuje Česká školní inspekce. Nejnověji se jednalo o výzkum toho, jak se děti těší (respektive netěší) do školy. Tomuto fenoménu se věnovali i řešitelé HBSC studie.



V létě letošního roku proběhlo vyhlášení prvního ročníku ceny pro nejlepší učitelku či učitele cenu děkana Pedagogické fakulty UP Magister optimus 2024. Na našem portále vás postupně seznamujeme s jednotlivými oceněnými a nominovanými osobnostmi naší fakulty.



Na U21 také pravidelně poskytujeme prostor našim studujícím. Svými příspěvky pomáhají inspirovat své spolužáky a ukazují, že třeba praxe sice mohou být někdy náročné, ale významně pomáhají v seberozvoji. Ani studium či stáž v zahraničí pak není takový strašák, jak se může na první pohled zdát.



Stranou nezůstávalo ani téma specifických potřeb a inkluze. Naše pravidelná bloggerka Kristýna Mariáková poskytuje vhled do každodenního života osob se sluchovým postižením. Eva Kalousová se pak dělí o své zkušenosti se životem rodiny, v níž vyrůstá dítě s Downovým syndromem.


Text: redakce U21

Grafika: redakce U21

Comments


bottom of page